GOP ELECTED OFFICIALS

 U.S. Senator Johnny Isakson


U.S. Senator
Johnny Isakson

 U.S. Senator David Perdue


U.S. Senator
David Perdue

 Congressman Jody Hice 10th District of GA


Congressman
Jody Hice
10th District of GA

 Governor Nathan Deal


Governor
Nathan Deal

 Lt. Governor Casey Cagle


Lt. Governor
Casey Cagle

 Secretary of State Brian Kemp


Secretary of State
Brian Kemp

 Commissioner of Labor Mark Butler


Commissioner of Labor
Mark Butler

Attorney General Chris Carr

Attorney General
Chris Carr

 Commissioner of Insurance Ralph Hudgens


Commissioner of Insurance
Ralph Hudgens

 Commissioner of Agriculture Gary Black


Commissioner of Agriculture
Gary Black

 Public Service Commissioner District 2 Tim Echols


Public Service Commission District 2
Tim Echols

 

 

 

 School Superintendent Richard Woods


School Superintendent
Richard Woods

 State Senator District 25 Burt Jones


State Senator District 25
Burt Jones

 

 State Representative District 120 Trey Rhodes


State Representative
District 120
Trey Rhodes

 

State Representative District 145 Rick Williams

                                                    State Representative
District 145
Rick Williams

 

 District Attorney Ocmulgee Judicial Circuit Stephen Bradley


District Attorney
Ocmulgee Circuit
Stephen A. Bradley

Putnam County Sheriff Howard R. Sills

                                                                               Putnam County Sheriff
Howard R. Sills

 

 

Clerk of Courts Sheila H. Perry

                                                           Clerk of Superior Court
Sheila H. Perry

 Tax Commissioner Pamela Lancaster


Tax Commissioner
Pamela Lancaster

Solicitor General State Court Russell S. Thomas

                                                                           Solicitor General
State Court
Russell S. Thomas

County Coroner Gary McElhenney

County Coroner
Gary McElhenney

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

County Commission Chair Steve Hersey

                                                                                  County Commission Chair
Dr. Steve Hersey

County Commissioner District 1 Kelvin Irvin

                                                                     County Commission District 1
Kelvin Irvin

County Commission District 2 Daniel Brown

                                                         County Commission District 2
Daniel Brown

 

 

County Commission District 3 Alan Foster

                                                                                                                          County Commission District 3
Alan Foster

 

 

 

County Commission District 4 Trevor Addison

                                                                       County Commission District 4
Trevor Addison

Board of Education District 3 & Chair Dr. Steven Weiner

                                                                      Board of Education
District 3 & Chair
Dr. Steven Weiner

 Board of Education District 4 & Vice Chair Tom Lawrence


Board of Education
District 4 & Vice Chair
Tom Lawrence

 Board of Education District 5 Lynn Gilpin


Board of Education
District 5
Lynn Gilpin

 

Comments are closed.